Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w JerozolimieSpotkanie opłatkowe pomorskich bożogrobców w Pelplinie

19 stycznia 2017 r. pomorscy bożogrobcy spotkali się w Pelplinie na kolejnym dniu formacyjnym, który połączony został ze spotkaniem opłatkowym. Po wspólnym śpiewie kolęd i dzieleniu się opłatkiem wszyscy udali się do bazyliki katedralnej, by razem z oazą rodzin uczestniczyć we Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem ordynariusza pelplińskiego bpa Ryszarda Kasyny z udziałem bpa Wiesława Śmigla, bpa Piotra Krupy, duchowieństwa i alumnów z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Po zakończonej Eucharystii, w zakrystii katedralnej odbyło się spotkanie z arcypasterzem, w czasie którego złożyliśmy życzenia księdzu biskupowi i zapewniliśmy o naszej modlitwie. Kolejnym punktem programu był koncert bożonarodzeniowy w muzeum diecezjalnym odbywający się w ramach „Koncertów Czwartkowych” w wykonaniu Żeńskiego Chóru Kameralnego z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku.

Dzień skupienia zakończył się spotkaniem z sufraganem pelplińskim bp. Wiesławem Śmiglem, który bardzo zainteresował się działalnością Zakonu i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku.

Bartłomiej Muński CSSH
© OESSH 2009